مقدمه

همیشه گذر از مسیرهای دشوار و سخت در شکل گیری یک مدیر موفق و کاری مؤثر نیست. هرچند تلاش و پشتکار عامل اصلی در رابطه با این موضوع به حساب می­آید اما شما برای اینکه حرکت به سمت موفقیت نیازمند یک ذهن آماده، اندیشه­ای عمیق و کتابهای مدیریت هستید که با این سه عامل هر غیرممکنی را ممکن می­سازد.

به دنیای مدیریت وارد شوید

کتاب­های مدیریت

 

چرا مدیران باید به کتاب­های مدیریت توجه کنند؟

روش­های متنوعی برای شکل­گیری یک مدیر تأثیرگذار وجود دارد، اما در کمترین حالت حد تصور باید به این موضوع توجه داشته باشیم که شما مسئولیت نظارت و بررسی مجموعه و کارکنان را دارید و علاوه بر آن باید در جهت رهبری و راهنمایی آن­ها قدم بردارید به همین دلیل مدیریت با اینکه سخت و دشوار است اما بهترین کار دنیاست. در این زمینه کتاب­های بیشماری وجود دارد اما برای تبدیل شدن به یک مدیر موفق ما در اینجا به معرفی کتاب­های مدیریت که در سایت گودریدز توسط مخاطبین رای 5 ستاره داده شده است را معرفی می­کنیم.

توضیح کتاب مذاکره ( Negotiation )

کتاب مذاکره نمونه­ای از کتاب­های مدیریت می­باشد که توسط یک مربی کسب و کار معروف به نام برایان تریسی نوشته شده است. نویسنده این کتاب با بیان 21 نکته کلیدی در راه کسب موفقیت تلاش کرده است که به اثبات این امر بپردازد که تمامی افراد می­توانند از طریق مذاکره مناسب و صحیح به موفقیت برسند و بر این باور است که استعداد مذاکره در کسب موفقیت شغلی و جایگاه اجتماعی و سودمندی یک مدیر از منافع موجود نقش بسزایی دارد.

توضیح کتاب اثر مرکب ( The compound effect )

اثر مرکب که توسط یکی از نویسندگان مجله موفقیت به نام دارن هاردی در حوزه کتاب­های مدیریت نوشته شده است به دلیل قدرتمند بودن کتاب در عین ساده نویسی یکی از پرفروش­ترین کتاب­ها در این حوزه بوده است به طوری که حتی علاوه بر مدیران توسط عموم مردم نیز خریداری شده است و راهنمایی کامل برای مدیریت می­باشد و در صورت اینکه از همان ابتدا قصد بر این دارید که مدیر موفقی شوید حتما به تهیه این کتاب توجه داشته باشید.

توضیح کتاب استقلال مالی ( Rich dad`s cashflow quadrant )

یکی دیگر از کتاب­های مدیریت کتاب استقلال مالی است که اثر رابرت کیوساکی می­باشد با توجه به اینکه استفاده از تجربه­های سایر مدیران بهتر از فرمول­های سحرآمیز می­باشد و در این کتاب نیز نویسنده به بیان تجربیاتی که در یک مسیر سخت و دشوار بدست آورده پرداخته است این کتاب می­تواند راهنمای مناسبی در زمینه مدیریت در میان افراد تازه کار و یا حتی مدیرانی که ورشکست شده­اند باشد و موضوع اصلی این کتاب کم کردن بدهی و افزایش دارایی توسط دانش مالی است.

توضیح کتاب گلوله برفی ( Scale )

این کتاب که توسط اشلی شرودر نویسنده مطرح مجله نیویورک تایمز نوشته شده و در کشور آمریکا بسیار پرفروش بوده است راهنمایی­ها و الگوهای مدیریتی است که نویسنده در رابطه با زندگی وارن بافت نوشته است و از جمله مطرح­ترین کتاب­های مدیریت می­باشد. شما برای دانلود این کتاب­ها و یا دیگر کتاب­­های مدیریت می­توانید از طریق سایت کتابچین  اقدام کنید.

دانلود کتاب­های مدیریت